phone

09120304263

09197142162  

بهترین گیاهان دارویی برایلاغری، کاهش وزن کدامند؟

    
تعداد بازدید: 965
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1400/12/2

بر کسی پوشیده نیست که آنچه در بشقاب خود می‌چینید، نقش اساسی در کاهش وزن دارد.اما آنچه در کابینت ادویه خود نگهداری می کنید ممکن است به همان اندازه مهم باشد.نشان داده شده است که بسیاری از گیاهان و ادویه ها با هوس ها مبارزه می کنند و باعث افزایش چربی سوزی و کاهش وزن می شوند.در اینجا 11 گیاه شگفت انگیز وجود دارد که ممکن است به کاهش وزن کمک کند.

1.شنبلیله

شنبلیله ادویه‌ای است که نشان داده است اشتها را کاهش می‌دهد و مصرف غذا را برای کاهش وزن کاهش می‌دهد.2

2.فلفل دلمه ای

فلفل کاین نوعی فلفل چیلی است که حاوی کپسایسین است که نشان داده است متابولیسم را افزایش می دهد و گرسنگی و دریافت کالری را کاهش می دهد.

3.زنجبیل

زنجبیل، ادویه ای که معمولا در طب سنتی استفاده می شود، ممکن است به کاهش وزن کمک کند. مطالعات نشان می دهد که ممکن است متابولیسم و ​​چربی سوزی را افزایش دهد و همچنین جذب چربی و اشتها را کاهش دهد.

4.پونه کوهی

پونه کوهی گیاهی حاوی کارواکرول است. یک مطالعه حیوانی نشان داد که کارواکرول ممکن است با تغییر سنتز چربی در بدن به کاهش وزن و افزایش چربی کمک کند. تحقیقات مبتنی بر انسان در مورد پونه کوهی و کاهش وزن وجود ندارد.

  1. جینسینگ

جینسینگ، که اغلب در طب سنتی چینی استفاده می شود، ممکن است کاهش وزن را تحریک کند، جذب چربی را به تاخیر بیندازد و تشکیل چربی را اصلاح کند.

6.فلفل سیاه

فلفل سیاه حاوی پیپرین است که در مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی نشان داده است که به کاهش وزن بدن و جلوگیری از تشکیل سلول های چربی کمک می کند. تحقیقات انسانی وجود ندارد.

  1. دارچین

دارچین ادویه ای است که می تواند قند خون را کاهش دهد که می تواند منجر به کاهش اشتها و گرسنگی شود.

  1. عصاره دانه قهوه سبز

عصاره دانه قهوه سبز از دانه های قهوه بو داده نشده تهیه می شود. برخی تحقیقات نشان می دهد که می تواند به کاهش وزن بدن و چربی شکم کمک کند.

10.زیره سبز

زیره یک ادویه رایج است که نشان داده است به طور موثر وزن بدن و چربی بدن را کاهش می دهد.

11.هل

هل یک ادویه بسیار ارزشمند است که در برخی از مطالعات حیوانی نشان داده است که چربی شکم و بدن را کاهش می دهد. تحقیقات مبتنی بر انسان وجود ندارد.

 

کلام آخر

نحوه استفاده ایمن از گیاهان

هنگامی که به عنوان چاشنی استفاده می شود، بیشتر گیاهان و ادویه ها کمترین خطر عوارض جانبی را دارند. در فرم مکمل، بهتر است دوز توصیه شده را رعایت کنید تا از واکنش های ناخواسته جلوگیری کنید.

 

 

از   0   رای
0
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.